UUDISED

01.01.2022  Alates 1.01.2022 on orkestri nimi Tallinna politseiorkester

Alates 2022 1. jaanuarist liigub Politsei- ja Piirivalveorkester Tallinna linna haldusalasse, täpsemalt Munitsipaalpolitsei Ameti alla ning orkestri uus nimi saab olema Tallinna politseiorkester. Orkestris jätkavad tööd kõik 34 eelmisesse orkestrisse kuulunud muusikut, dirigentidena jätkavad Riivo Jõgi ja Siim Aimla.

Orkestri uued kontaktid:

Orkestri juhataja Ingrid Põldoja
e-post: ingrid.poldoja@tallinnlv.ee
telefon: 57705829
 

 


28.09.2020  Tärkav. VaskID

N, 15. oktoobril 2020 kell 19.00–21.15 EMTA suures saalis
Uksed avatakse kell 18.00, kontsert on vaheajaga

Sooduspiletid on müügil 10. oktoobrini!

Kevadel toimuma pidanud, ent viiruskriisi tõttu ära jäänud kontsert jõuab viimaks publiku ette! „Tärkav.VaskID“ on uudisloomingu kontsert, mille pealkiri võiks ka olla „Mitte ainult messing“ või „Müüdimurdja“ – puhkpilliorkester koosneb paljudest erinevatest muusikainstrumentidest ning esitatav repertuaar ei pruugi olla alati vali ja marsitaktis. Kontserdil kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile: sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistanud Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau), kuue EMTA tudengi uudislooming ning Pärt Uusbergi vanade tantsude süidi esmaettekanne.

Samal õhtul on fuajees võimalik tutvuda kõigi kontserdil esitatavate teoste partituuridega. Lisaks sellele paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum üheks päevaks välja Eesti heliloojate nii rariteetsemaid kui ka rohkem esitatud puhkpilliorkestrite teoste käsikirjalised partituurid. Kontserdi vaheajal saab publik valida oma lemmikteose, mis kuulutatakse välja kontserdi lõpus, kui teatatakse ka rahalise preemia saaja, kelle valib orkester. Kontserdi õhtujuhid on helilooja Liisa Hirch ning trombonist Johannes Kiik.

ESINEVAD

Politsei- ja Piirivalveorkester
solist Indrek Vau, trompet (EMTA, ERSO)
dirigent Hando Põldmäe

Õhtujuhid on helilooja Liisa Hirsch ja trombonist Johannes Kiik.

KAVA

Kontserdil kuuleb kaheksat esmaettekannet:

 • Paul DANIEL „Ümberpöördumatu“
 • Tõnis LEEMETS „Noodilood“
 • Hanna Kata NORMA „Marss“
 • Marcelo POLITANO „Atlantic Wandering“
 • Andrea SORDANO „Śūnyatā“
 • Eino TAMBERG „Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129“ (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau
 • Davide UMBRELLO „Valged ööd“
 • Pärt UUSBERG „Süit vanadest tantsudest“
  I Ouverture
  II Allemande
  III Courante
  IV Sarabande
  V Menuet
  VI Bourree
  VII Gigue

 

 

PILETID

kuni 10. okt:

10 € / 6 €  (täispilet  / õpilane, tudeng, pensionär)
alates 11. okt: 12 € / 8 €  (täispilet  / õpilane, tudeng, pensionär)
toetajapiletid: 15 € / 20 € / 30 €

Piletid on müügil Piletimaailmas (paaris read) ja Piletilevis (paaritud read).

Müügil on ka kõiki kontserdil kõlavaid teoseid ja heliloojaid tutvustav kavaraamat, mille saab osta kohapeal sularaha eest (tavahind 2 €, toetajakava 5 € / 10 €, mille tulu läheb MTÜ Puhkpillimuusika Kojale projekti korralduskulude katteks).

KONTSERDI TAUST

Kontserdil on kokku saanud kaks projekti: üheltpoolt EMTA kompositsioonitudengite projekt ühele kutselisele koosseisule uudisloomingu kirjutamiseks ning teisalt Puhkpillimuusika Koja algatatud valdkondlik arendusprogramm, mis on inspireeritud 2016.–2017. aastal toimunud tärkava koorihelilooja programmist „Sahtlist saali“.

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Muusika Infokeskus, Karlova Kohv, Talmar&Põhi, Radisson Blu Sky Hotel

Korraldajad: Puhkpillimuusika Koda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vabaloomingu osakond, Politsei- ja Piirivalveorkester

---

Liitu sündmusega ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/613979985955191/  Koduleht: www.tiny.cc/vaskID


02.09.2020  PPA orkester osaleb koos artistide Getter Jaani, Kaire Vilgats, Nele-Liis Vaiksoo ja Madis Arroga kontserttuuril „Oratoorium „Kristus“

Juba kahe nädala pärast jõuab neljapäevase kontserttuurina publiku ette Kaari Sillamaa suurteos oratoorium „Kristus“. Teose esitamiseks on kokku pandud unikaalne kooslus Politsei- ja Piirivalveorkestrist, kolmest segakoorist ja armastatud Eesti artistidest.

Kaari Sillamaa on Eesti rahvale tuntud laulukirjutaja, vähesed aga teavad, et Kaari on Eurovisiooni laulude kõrval kirjutanud valmis ka kaks oratooriumit,millest tuntum "Kristus" nüüd ka taaskord esitusele tuleb. Oratoorium „Kristus" on kirjutatud aastal 1999 ning seda on aja jooksul varasemalt esitatud kolme erineva koosseisu poolt. Kahjuks ei ole aga ühestki varasemast korrast säilinud korralikku täispikka salvestust, mistõttu võttiski autor koos projektijuht Marleen Vitsutiga ette teose taaskord publiku ette toomise.

Sel korral esitatakse oratoorium esmakordselt puhkpilliorkestriga, mille tarbeks tegi uue seade Kristo Matson. Et aga orkestri kõrval kõlaks võimsalt ka koor, on kokku kutsutud tervelt kolm kollektiivi - Eesti Noorte Segakoor, Kadrina Segakoor ja Kaari Sillamaa Muusikateatri Segakoor. Teose nimirollis laulab Madis Arro, ema Maarja osa täidab Kaire Vilgats, Maarja-Magdaleena rollis on Nele-Liis Vaiksoo ning Martana särab Getter Jaani. Evangelisti ehk jutustajana seovad kaunist muusikat kokku Hans Kristian Õis ning Rakvere Teatri näitleja Elar Vahter. Kogu seda vägevat kollektiivi juhatab dirigent Raul Talmar.

Autor Kaari Sillamaa ütleb: „Minu jaoks on see lugu paeluv väga mitmel põhjusel - siin leidub kõike - maiseid ja ebamaiseid tegelasi ja situatsioone, tundeid seinast seina - armastust, viha, kadedust, hukkamõitmist ja andeksandmist, hirmu, rõõmu ja kurbust. Seetõttu on ka muusikas nii ülistuskoorid ja hardad mõtisklused, emotsionaalsed soolo- ja ansamblilaulud aga ka kriiskavad appikarjed jne. Väga põnev oli seda kirjutada!"

Projektijuht Marleen Vitsut usub, et oratoorium „Kristus" pakub põnevat vaatamist nii suurematele kui väiksematele muusikahuvilistele ning, et ära ei tasuks ehmuda teose piibliteemalisest sisust, sest põhirõhk on ikkagi suurepärasel muusikal.

Ürituse lisainfo on leitav Facebookist ning pileteid saab soetada Piletilevist.


27.07.2018  Politsei- ja Piirivalveorkester läheb EV100 suvisel peonädalal tuurile mööda Eesti piirialasid

Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserttuur „Mööda piiri“ teeb EV100 suvisel peonädalal Eestile tiiru peale liikudes Sillamäelt Tallinnani. 19.-26. augustil toovad tasuta kontserdid orkestri ja tuntud solistide esituses uued isamaalised laulud Eesti piiriäärsetesse aladesse.

„19. augustil Sillamäelt alguse saav ja kaheksa päeva hiljem, 26. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul lõppev kontserttuur on justkui kallistus Eestile,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „EV100 suvine peonädal on parim aeg kokku saada ja ühiselt tähistada. Politsei- ja Piirivalveorkester toob hea muusika, uue heliloomingu ja armastatud artistid tasuta kontsertidega lausa koju kätte,“ lisas Soe.

Igas vanuses kuulajaile mõeldud paljude esinejatega kontserdid on üles ehitatud terviklikult uuele laululoomingule. Värske sõnumiga isamaalised laulud on loodud tuntud ja armastatud eesti laulukirjutajate ja heliloojate poolt. Juubeliaastale pühendatud heliloomingut esitavad orkestri saatel nii autorid ise kui ka teised Eesti tippsolistid.

„Laulude eesmärk on tuua rambivalgusse kaasaegne isamaaline mõte tekstis ja heliloomingus,“ ütleb Politsei- ja Piirivalveorkestri dirigent Hando Põldmäe. „Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ajal on põhjust küsida, millest mõtlevad, mida soovivad ja mille üle rõõmustavad või valutavad südant meie armastatud teksti- ja laululoojad.“

Värsked isamaalised laulud on loonud Tõnis Mägi, Ott Lepland, Olav Ehala, Rein Rannap, Mihkel Raud, Sven Grünberg, Siiri Sisask, Piret Rips, Mari Jürjens, Mari Kalkun, Margo Kõlar, Aare Kruusimäe, Maria Kõrvits, Madis Orav, Leelo Tungal, Helvi Jürisson jt.

Kontsertidel astuvad lisaks Politsei- ja Piirivalveorkestrile üles Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Ott Lepland, Mari Kalkun, Karl-Erik Taukar ja Mari Jürjens. Dirigent on Hando Põldmäe.

Kontserdid on kõikjal tasuta.

 

Kontsertuuri „Mööda piiri“ kava:

19. august kell 16.00 Sillamäe Mere puiestee
20. august kell 16.00 Alatskivi laululava
21. august kell 19.00 Värska laululava
22. august kell 19.00 Valga keskväljak
23. august kell 20.00 Lilli-Ungurini piiripunkt
24. august kell 19.00 Kuressaare lossihoov
25. august kell 19.00 Kloogaranna
26. august kell 16.00 Tallinna Vabaduse väljak

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suure suvise peonädala sündmused leiab www.ev100.ee.


Vaata kõige värskemat infot meie tegemiste kohta meie Facebooki lehelt!