KOOSSEISUD

POLITSEI- JA PIIRIVALVEORKESTER, dirigent Riivo Jõgi

Politsei- ja Piirivalveorkester on Politsei- ja Piirivalveametit esindav 30-liikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev kollektiiv, mis loodi 2010. aastal pärast taasiseseisvumist 1992. aastal asutatud endiste Politseiorkestri ja Eesti Piirivalve Orkestri baasil. Orkestri eelkäijaks on 1928. aastal loodud Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkester, mille tegevus peatati 1940. aastal. Orkestri peadirigendid on läbi aegade olnud Johannes Kostabi (1928-1940), Kaido Kodumäe (Politseiorkester 1992-2010), major Arvi Miido (Piirivalveorkester ja Politsei- ja Piirivalveorkester 1992-2014) ja Hando Põldmäe (2014-2021). Hetkel juhendab orkestrit peadirigent Riivo Jõgi. 

PPA orkestri esinemiste ampluaa on lai ja kontserdikalender stiililiselt mitmekülgne, kuhu kuulub esinemisi nii Politsei- ja Piirivalveameti kui riiklikel üritustel, kontserte muusikafestivalidel, kontserdisaalides jm avalikel kui ka kinnistel üritustel.

Lisaks täiskoosseisulisele orkestrile on orkestril oma bigbänd, kuhu kuuluvad orkestri džässiarmastajatest muusikud nt Peedu Kass, Ülo Mälgand, Jaak Oserov, Danel Aljo, Roland Karu, Eno Kollom jpt ning mida juhendab Eesti üks bigbändimuusika eestvedajaid Siim Aimla. Samuti kuuluvad orkestri juurde ka väiksemad instrumentaalansamblid (vaskpillikvintett, puupillikvintett, saksofonikvartett) ning svingbänd.

Koostööd on tehtud enamus Eesti tuntuimate instrumentaal ja vokaalsolistidega nt Tõnis Mägi, Ivo Linna, Bonzo, Ott Lepland, Karl-Erik Taukar, Mari Jürjens, Liisi Koikson, Tanel Padar, Gerli Padar, ansamblid Ultima Thule, Metsatöll, Singer Vinger, koorid RAM ja TLÜ meeskoor jpt ning välja antud hulganisti heliplaate erinevate solistide ja koosseisudega. Orkester on osalenud ka mitmetel muusika- ja tattoo festivalidel väljapool Eesti riigi piire, sh Austraalias, Kanadas, Hispaanias, Saksamaal, Soomes, Venemaal, Taanis, Hollandis jm.

Politsei- ja Piirivalveorkestris mängivad:

Helge Oserov, Andres Maamees (flöödid); Ivar Säde, Imre Valmis, Katri Kaasik, Indrek Kalbus (klarnetid); Kristjan Kungla (fagott); Kadri Kartašev (oboe); Danel Aljo, Kalev Konsa, Roland Karu, Keio Vutt (saksofonid); Rodion Matvejev, Aivo Aasmaa, Marge Marján (metsasarved); Jaak Oserov, Andres Peetson, Tanel Kuusk, Silver Niinemets (trompetid); Ingvar-Vilmar Leerimaa, Guido Kongas, Kristin Sepp (tromboonid); Kristjan Kõrver (eufoonium); Priit Paabo, Ain Reispuk (tuubad); Eno Kollom, Marko Naissoo (löökpillid); Ülo Mälgand (klaver); Madis Arvisto (kitarr); Peedu Kass (kontrabass).

POLITSEI- JA PIIRIVALVEORKESTRI BIG BAND, dirigent Siim Aimla

Politsei- ja Piirivalveorkestri Big Band on orkestri džässilembelistest muusikutest koosnev kollektiiv, mis on Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba üle 20 aasta. Politsei ja Piirivalveameti ühendamisel 2010. aastal sai ka kummagi organisatsiooni juures tegutsenud orkestrite bigbändidest üks. 1992. aastast tegutsenud kollektiive saab pidada bigbändimuusika taaselustajateks ning varjusurmast väljatoojateks taasiseseisvunud Eesti riigis. Seda rolli kantakse ka täna olles antud muusikaliigi populariseerijateks ning paljude Eesti noorte džässmuusikute hüppelavaks. Politsei- ja Piirivalveorkestri bigbändi koosseisu kuulub mitmeid Eesti muusikaelus tuntud ja tunnustatud džässmuusikuid, nende seas Jaak Oserov, Danel Aljo, Ülo Mälgand, Peedu Kass, Roland Karu, Eno Kollom jpt.

Politsei- ja Piirivalveorkestri vaskpillikvintett

Politsei- ja Piirivalveorkestri vaskpillikvintetti kuuluvad klassikalisele vasekvintetile vastavalt trompetid, tromboon, metsasarv ja tuuba, vajadusel kaasatakse ka löökpillid. Vaskpillikvinteti repertuaar on lai, kuhu kuulub erinevas stiilis muusikat klassikast kuni tänapäeva popmuusikani, mistõttu sobib koosseis esinema nii pidulikel tseremooniatel nii sise- kui ka välistingimustes kui ka meeleolukatel ja vabamas võtmes üritustel. 

Politsei- ja Piirivalveorkestri puupillikvintett

Politsei- ja Piirivalveorkestri puupillikvintett koosneb flöödist, oboest, klarnetist, metsasarvest ja fagotist. Kauni- ja pehmekõlaline kollektiiv sobib hästi ilmestama pidulikke aktusi ja üritusi siseruumides aga ka meeleolumuusikaks. Mitmekülgses repertuaaris leidub nii klassikalist muusikat kui ka armastatud estraadilugusid. 

G.F. Händel, sdn Riivo Jõgi "Arrival of The Queen of Sheba"
V. Kapp süit puhkpillikvintetile II osa "allegretto skerzando"
S. Joplin, sdn Frank Sacci "The Entertainer"

Politsei- ja Piirivalveorkestri saksofonikvartett

Politsei- ja Piirivalveorkestri saksofonikvartetti kuulub orkestri kõrgetasemeline saksofonirühm - sopransaksofon, altsaksofon, tenorsaksofon ja baritonsaksofon. Võimekate mängijate koosluse repertuaaris leidub nii maailmakuulsaid hitte armastatud ansamblitelt kui ka klassikat nii džässimaailmast, mispärast sobib koosseis ilmestama väga eriilmelisi sündmusi. 

Politsei- ja Piirivalveorkestri svingansambel 

Politsei- ja Piirivalveorkestri svingansamblisse kuulub orkestri rütmisektsioon - klahvpill, bass, kitarr, löökpillid ning saksofon, samuti on enamasti kaasatud ka mõni laulusolist. Kuigi nimi on svingansambel on koosseisu repertuaar väga mitmekülgne - mängitakse nii džässstandardeid kui ka popmuusikatöötlusid ja rockmuusikat. Koosseis on ideaalne ilmestamaks firmade sünnipäevasid, meeleolukaid ja suuremaid sündmusi ning on suurepärane ansambel mängimaks tantsumuusikat. 

Politsei- ja Piirivalveorkestri dixieland ansambel 

Politsei- ja Piirivalveorkester taastas dixieland-ansambli, mis viljeleb klassikalist ja algupärast džässi ning pillikoosseis on klarnet, trompet, tromboon, bandžo, susafon ning löökpillid. Repertuaar koosneb erinevate lugude eheda ja algupärase džässitöötlustest ning ka dixielandmuusika klassikasse kuuluvatest teostest. Meeleolukas kooslus sobib suurepäraselt esinema erinevatel vabamas võtmes üritustel. 

Kontakt:

Kristiina Veerde
Telefon: +372 57 705 829
E-post: kristiina.veerde@politsei.ee