KOOSSEISUD

POLITSEI- JA PIIRIVALVEORKESTER, dirigent Hando Põldmäe

on Siseministeeriumi haldusalas tegutsev kutseline puhkpilliorkester, mille isikkooseisus on 34 inimest. Orkestri eelkäijaks on 1928. aastal loodud Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkester, mille tegevus peatati 1940. aastal. 1992. aastal asutati taasiseseisvunud Eestis Politseiorkester ja Piirivalveorkester. 2010. aastal, Politsei- ja Piirivalveameti loomisel, kaks orkestrit ühendati ning orkester sai nimeks Politsei- ja Piirivalveorkester. Orkestri dirigendid on läbi aegade olnud Johannes Kostabi (1928-1940), Kaido Kodumäe (Politseiorkester 1992-2010) ja major Arvi Miido (Piirivalveorkester ja Politsei- ja Piirivalveorkester 1992-2014).

Politsei- ja Piirivalveorkester esineb Politsei- ja Piirivalveameti ning Sisekaitseakadeemia üritustel, tseremooniatel ja aastapäevadel. Esinetakse ka kontserdisaalides ja koolides ning tehakse koostööd mitmete Eesti vokaal- ja instrumentaalsolistide ning ansamblitega. Kontsertreisidel on käidud paljudes Euroopa riikides, aga ka Põhja-Ameerikas ja Austraalias.
 

Politsei- ja Piirivalveorkestri BIG BAND, dirigent Siim Aimla

on orkestri jäzziarmastajatest muusikutest koosnev koosseis, kes Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba üle 20 aasta. Samaväärselt orkestriga 2010 aastal ühinenud endise politsei kui piirivalve bigbändi panus Eesti muusikaelule on olnud suur. Mõlemat koosseisu saab pidada bigbändimuusika taaselustajateks ning varjusurmast väljatoojateks taasiseseisvunud Eesti riigis, antud muusikaliigi populariseerijateks ning paljude Eesti noorte jäzzmuusikute hüppelavaks. Politsei- ja Piirivalveorkestri bigbändi koosseisu kuulub mitmeid Eesti muusikaelus tuntud ja tunnustatud muusikuid, nende seas Jaak Oserov, Danel Aljo, Ülo Mälgand, Peedu Kass, Roland Karu, Eno Kollom jpt.

Politsei- ja Piirivalveorkestri / bigbändi solistid on olnud: Antti Sarppila, Esko Heikkinen, Antti Rissanen, Petri Juutilainen, Joonatan Rautio (Soome), Tõnis Mägi, Ivo Linna, Bonzo, Kaire Vilgats, Birgit Varjun, Liisi Koikson, Gerli Padar, Tanel Padar, Ott Lepland, Sofia Rubina, Mari Kalkun, Marvi Vallaste, Hedvig Hanson, Getter Jaani, Teele Viira, Mari Jürjens, Mikk Dede, Sandra Nurmsalu, Jassi Zahharov, Dave Benton, Mart Sander, James Werts, Denise Fontoura, Märt Avandi, Mait Malmsten, ansamblid Ultima Thule, Singer Vinger, Svjata Vatra, Kõrsikud, Söörömöö, Ro:Toro, HU?, Suprjadki, Atlas, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, TLÜ Meeskoor jpt. 
 

Politsei- ja Piirivalveorkestri vaskpillikvintett

Politsei- ja Piirivalveorkestri vaskpillikvintetti kuuluvad orkestri parimad muusikud. Klassikalisele vasekvinteti koosseisule, trompetid, tromboon, metsasarv ja tuuba, kaasatakse vajadusel ka löökriistad. Repertuaari kuulub erinevas stiilis muusikat barokist tänapäevani, sh nii svingi kui popmuusika klassikat.
 

Politsei- ja Piirivalveorkestri puupillikvintett

 

G.F. Händel, sdn Riivo Jõgi "Arrival of The Queen of Sheba"
V. Kapp süit puhkpillikvintetile II osa "allegretto skerzando"
S. Joplin, sdn Frank Sacci "The Entertainer"


Dixieland ansambel

 

Svingansambel

 

Politsei- ja Piirivalveorkestris mängivad:

Helge Oserov, Andres Maamees (flöödid); Ivar Säde, Imre Valmis, Katri Kaasik, Indrek Kalbus (klarnetid); Kristjan Kungla (fagott); Kadri Kartašev (oboe); Danel Aljo, Kalev Konsa, Roland Karu, Keio Vutt (saksofonid); Rodion Matvejev, Aivo Aasmaa, Marge Marjan (lapsehoolduspuhkusel), Jürnas Rähni (metsasarved); Jaak Oserov, Andres Peetson, Tanel Kuusk, Samuel Jalakas (trompetid); Ingvar-Vilmar Leerimaa, Margus Toompere, Guido Kongas, Kristin Sepp (tromboonid); Kristjan Kõrver (eufoonium); Priit Paabo, Ain Reispuk (tuubad); Eno Kollom, Marko Naissoo (löökpillid); Ülo Mälgand (klaver); Madis Arvisto (kitarr); Peedu Kass (kontrabass).

 

Kontakt:

Ingrid Põldoja
Telefon: +372 57 705 829
E-post: ingrid.poldoja@politsei.ee